Zvezda se poigrala sa Zadrom u Areni: Crveno-beli zacementirali prvo mesto u ABA pobedom od 39 razlike!

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali ekipu Zadra na domaćem parketu u okviru 20. kola ABA lige – 93:54

Pitanje pobednika nije postavljalo nijednog momenta. Zvezda je od starta dala gas i pravi rafalom trojki stekla veliku prednost.

Trener Janis Sferopulos šansu je pružio svim igračima, njih pet je bilo dvocifreno, a najefikasniji su bili Džavonte Smarta sa 15, Jago dos Santos sa 13 i Džoel Bolomboj sa 11. U ekipi Zadra jedini na visini zadatka bio je Luka Božić sa 16 poena.

Nakon prve četvrtine bilo je 31:12, a prednost je rasla u drugoj četvrtini za čak +31 na poluvremenu 53:22.

U trećoj deonici prednost je narasla na maksimalnih +40.

Zadar je uspeo da smanji krajem treće i početkom poslednje deonice, ali je Zvezda ponovo dodala gas i zabeležila bviše nego ubedljivu pobedu.

Zvezda je prva na tabeli sa učinkom od 17 pobeda i tri poraza. Zadar je trenutno peti sa skorom 11-9.

Za Crvenu zvezdu slede obaveze u Kupu Radivoja Koraća, a sledeći meč regularnog dela sezone čeka nas početkom marta u Evroligi protiv Bajerna, dok je sledeći protivnik u regionalnom takmičenju Borac iz Čačka.